Schodiskové plošiny

Zvýšená mobilita pre telesne znevýhodnených

 

Domov 9 Ponuka & Služby 9 Schodiskové plošiny

Zariadenie pre presun ŤZP klientov – Schodiskové plošiny

V našom portfóliu máme a vieme zabezpečiť a taktiež namontovať schodiskové plošiny pre exteriér a interiér. Schodiskové plošiny sú vhodne do bytu či verejného priestoru. Sú vyrobené z odolných a trvacnych materiálov. Nenáročná obsluha s minimálnym zásahom do priestoru.

Schodisková plošina poskytuje svojmu používateľovi samostatnosť a bezbariérovosť. Používateľ sa tak stáva nezávislým pri prekonávaní bariéry, akou sú schodiská resp. schody.  Šikmú plošinu môžu využívať osoby používajúce mechanický, elektrický vozík, polohovateľný vozík aj rôzne typy špecializovaných kočíkov. Taktiež je možné, ju vybaviť sklopným sedením aby ju mohli používať aj osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu bez invalidného vozíka. Zariadenie je vyrábané na mieru pre konkrétne schodisko. U nás je samozrejmosťou osobná BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA a taktiež zameranie a cenová ponuka na mieru.

Výhody schodiskových plošín

Medzi hlavnú výhodu schodiskových plošín môžeme zaradiť , že môžu byť umiestnené na pravej, alebo na ľavej strane schodiska v závislosti od samotného schodiska. Inštalácia je rýchla a je možné ju realizovať na rovných, ale aj točitých schodištiach. Problémom nie sú ani viac podlažné schodiská. Šikmé plošiny sú vhodne do interiéru, ale samozrejme aj do exteriéru. Plošiny sú navrhované tak, aby počas zaklopenia a nevyužívania nezaberali veľa priestoru.  Zároveň je možné plošinu v mnohých prípadoch zaparkovať napríklad za rohom, alebo pod schodiskovým ramenom, čím sa získava ešte väčšia úspora priestoru. O bezpečnú prevádzku sa stará množstvo bezpečnostných prvkov. Šikmá plošina je rovnako zabezpečená proti použitiu nepovolanou osobou.

Šikmá schodisková plošina je riešením bezbarierovosti na schodiskách v domácom prostredí, ale aj vo verejných budovách.